szkolenia pneumatyka

Szkolenia techniczne Pneumat – dlaczego warto z nich korzystać?

W dwudziestym pierwszym wieku kluczem do sukcesu zawodowego pracownika, działającego w branży inżynieryjnej – niezależnie od wybranej przez niego specjalności – jest stały rozwój. Trzeba przy tym podkreślić, że kształcenie ustawiczne nie kończy się wraz z ukończeniem studiów wyższych. Konieczne jest systematyczne doskonalenie pod kątem posiadanych kwalifikacji, aby móc przez cały okres zawodowej kariery pozostać cenionym i poszukiwanym na rynku specjalistą. W tym celu warto sięgnąć po profesjonalne szkolenia dla inżynierów.

Szkolenia techniczne pneumatyka – dlaczego warto z nich skorzystać?

Szkolenia techniczne dla inżynierów obejmują szeroką paletę kursów, które dotyczą poszczególnych zagadnień, istotnych dla kariery w branży przemysłowej. Aby móc osiągnąć zakładany cel, czyli nabycie cennych umiejętności, warto skorzystać z oferty renomowanych ośrodków szkoleniowych. Do takich należy na przykład przedsiębiorstwo przemysłowe Pneumat System, które prowadzi działalność szkoleniową już od ponad czterdziestu lat. W ramach oferty można skorzystać z wysokiej jakości szkoleń w takich obszarach, jak między innymi:

  • szkolenia dla służb utrzymania ruchu,
  • szkolenia dla automatyków.

Jeśli chodzi o zakres tematyczny, to kursy (w tym szkolenia dla utrzymania ruchu) obejmują takie zagadnienia, jak między innymi: elementy odpowiedzialne za funkcjonowanie systemów sprzężonego powietrza, budowa i działanie armatury pneumatycznej, zaworów bezpieczeństwa, węży pneumatycznych itd. Oprócz tego możliwe jest zdobycie wiedzy w takim zakresie, jak na przykład praca kompresorów i zaworów kulowych oraz metody postępowania w przypadku audytu sieci sprężonego powietrza.

utrzymanie ruchu szkolenia

Szkolenia z automatyki przemysłowej – zalety

Ponieważ szkolenia te umiejętnie łączą w sobie aspekty teoretyczne (wiedza teoretyczna na temat poszczególnych zagadnień z automatyki przemysłowej i pneumatyki) oraz praktyczne (szkolenia typu in-house, czyli połączenie kursu tradycyjnego oraz zadań wykonywanych bezpośrednio u Klienta), słuchacze mogą uzyskać kompleksową wiedzę na temat danej dziedziny wiedzy. Zajęcia organizowane przez Akademię Pneumat obejmują obydwa rodzaje umiejętności, które są istotne podczas kariery zawodowej, czyli kompetencje twarde oraz miękkie.

wsparcie przemysłu

Warto przy tym pamiętać, że Akademia Pneumat to nie tylko szkolenia przeznaczone dla doświadczonych specjalistów poszukujących dalszych ścieżek rozwoju zawodowego. Pneumat to dobre miejsce także dla początkujących – studenci oraz uczniowie mogą skorzystać z szerokiego zakresu staży, oraz praktyk zawodowych. W ramach Akademii, firma Pneumat współpracuje między innymi z Politechniką Krakowską, aczkolwiek oferta szkoleniowa jest dostępna właściwie dla wszystkich studentów kierunków technicznych, którzy są żądni wiedzy.

Pneumat – nie tylko szkolenia z pneumatyki. Oferta sklepu internetowego

Co ciekawe, Pneumat to nie tylko „ośrodek szkoleniowy” dla kadr służb utrzymania ruchu, ale także nowoczesny sklep internetowy z pneumatyką. Sklep pneumatyczny ma swoim asortymencie między innymi takie rodzaje produktów jak:

  • hydraulika i pneumatyka siłowa,
  • pneumatyka przemysłowa,
  • chemia przemysłowa.

Sklep z pneumatyką firmy Pneumat. to miejsce, w którym można znaleźć takie produkty, jak na przykład: siłowniki pneumatyczne, złącza i szybkozłączki, sprężyny gazowe, zawory i elektrozawory, zawory elektromagnetyczne membranowe, zawory kulowe, manometry. elementy przygotowania powietrza czy kompresory. Atutem sklepu są konkurencyjne ceny, renoma i referencje klientów oraz szeroki asortyment obejmujący kilkadziesiąt rodzajów produktów, które łącznie dają 160.000 pozycji w sklepie online.

Pneumatyka sklep internetowy

Profesjonalne szkolenia dla pracowników inżynieryjnych – podsumowanie

Czy specjalistyczne szkolenia dla inżynierów to stuprocentowa gwarancja na osiągnięcie sukcesu zawodowego? Nie – jest to cenne narzędzie, aczkolwiek konieczne są jeszcze takie elementy, jak: wytrwałość, zapał oraz praktyczne doświadczenie zawodowe. Tak czy inaczej, ukończenie specjalistycznych szkoleń pozwala na zdobycie użytecznych umiejętności, które mogą zaprocentować podczas poszukiwania bardziej lukratywnego zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *