Jak przygotować się do ewentualnej nauki zdalnej

Czy szkoły znowu czeka lockdown? Jak przygotować się do ewentualnej nauki zdalnej, a potem do rekrutacji

Jeszcze będzie dobrze mówili, wystarczy, że zostanie wprowadzona szczepionka, a skończy się ta pandemia. Tak mówili…i co? Szczepionka jest, a nadal tak mało osób chce się szczepić. Przerażające jest to, że ludzie zamiast słuchać medyków i naukowców słuchają antyszczepionkowców, którzy twierdzą, że w szczepionkach są mikroczipy. Niestety jak tak dalej pójdzie, to znowu dojdzie do lockdownu bądź zostaną wprowadzone ograniczenia. Pomyślcie tylko, że ciągle rośnie liczba osób zarażonych COVID-19 i czwarta fala nie zapowiada się dobrze. Czy czeka nas znowu lockdown w szkole? Jak przygotować się do ewentualnej nauki zdalnej, a potem do rekrutacji?

Czy czeka nas lockdown?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczne, bo choć Rząd nie chce nawet myśleć o lockdownie, to największe autorytety medyczne wciąż wywierają presję na rządzących, by wprowadzić przynajmniej ograniczenia. Według lekarzy szczepić powinny się nie tylko osoby dorosłe, ale i nastolatkowie, bo wydana jest już rekomendacja dotycząca szczepień dzieci powyżej piątego roku życia i zapewne w przyszłym roku zostanie wprowadzona. Ale nie ma się co oszukiwać, że to poprawi sytuację, bo skoro rodzice się nie szczepią, to jakie wzorce przekazują swoim dzieciom? Czasami można usłyszeć, że szczepienia to eksperymenty medyczne, czasem, że nie są skuteczne, a jeszcze innym razem, iż w ten sposób chipuje się ludzi. Zatem nadal nie wiadomo czy szkoły nie przejdą w tryb nauki zdalnej, tym bardziej że w wielu placówkach doszło do kwarantanny. A jak już wiecie nic dobrego z nauki zdalnej nie wyszło i dzieciaki nie tylko miały duże zaległości, ale też ich samopoczucie przez to było gorsze i niestety często mieliśmy do czynienia z epizodami depresyjnymi. Można więc stwierdzić, że jedyne co obecnie można zrobić, to zaszczepić się i zaszczepić dzieci.

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Przezorny zawsze ubezpieczony i to fakt niezaprzeczalny. Dlatego już teraz warto pomyśleć o tym, jak przygotować się do nauki zdalnej. Przede wszystkim nauczyciele powinni zacząć wymagać od uczniów i nie nabierać się na rzekomą utratę połączenia czy przypadkowe wyłączanie się kamery. Absolutnie nie można dopuścić do tego, by dzieciaki miały złe wzorce i uczyły się nieuczciwego postępowania. Dużą rolę odgrywają też rodzice, którzy nie powinni przymykać oczu na takie postępowanie swoich pociech. Skoro już w młodym wieku stosują oszustwa, to czego można spodziewać się potem? A swoją drogą „szydło wyjdzie z worka” w momencie, gdy dojdzie do egzaminów i znowu okaże się, że wyniki są jeszcze gorsze niż w zeszłym roku, choć poziom trudności z roku na rok ciągle maleje. A przecież wystarczy tylko regularnie sprawdzać ich wiedzę, nie zgadzać się na oszustwa, ale możemy polecić także repetytoria czy inne pomoc naukowe.

Jak będzie wyglądać rekrutacja do szkół średnich? Etap pierwszy

Jeżeli nic się nie zmieni, to zapewne rekrutacja do szkoły średniej będzie wyglądać podobnie jak przed pandemią. Na samym początku trzeba złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami, które będzie można składać od 17 maja 2022 r. do 21 czerwca 2022 r. Ale nie dotyczy to szkół ponadpodstawowych dwujęzycznych, a także takich z oddziałem międzynarodowym czy też oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, czyli placówek, gdzie wymaga się od kandydatów indywidualnych umiejętności i predyspozycji. Dotyczy to także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Etap drugi

Następnie konieczne jest uzupełnienie wniosku o przyjęcie, a także złożenie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2022 r. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone zaś będą 2 sierpnia 2022 r. W terminie od 23 lipca 2022 r. do 30 lipca 2022 roku konieczne jest potwierdzenie woli przyjęcia.

Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych i naszego podejścia do pandemii. Jeżeli nadal będzie bagatelizowana, to nie pozostanie nic innego jak czekanie tylko na to, aż w końcu Rząd wprowadzi restrykcje. Być może dotyczyć będą tylko niezaczepionych, a być może wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *