Szkolenia dla specjalistów z norm IPC

Szkolenia dla specjalistów z norm IPC w PB Training

Wysoka efektywność produkcji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oraz trwałości wytwarzanych podzespołów i produktów to kwestia o fundamentalnym znaczeniu dla każdego podmiotu prowadzącego działalność w branży elektronicznej. Modernizacja posiadanych linii produkcyjnych lub uruchamianie nowych, zgodnych ze współczesnymi standardami, to jednak za mało, aby w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych urządzeń do produkcji elektroniki. Niezbędne jest również właściwe przeszkolenie pracowników w zakresie najlepszych branżowych praktyk, aktualnie obowiązujących norm, standardów i technologii.

Normy IPC – dlaczego warto je stosować?

IPC to międzynarodowa organizacja zrzeszająca wiele podmiotów z szeroko rozumianej branży elektronicznej. Członkowie IPC mają dostęp do najlepszych branżowych praktyk i zasad wytwarzania elektroniki, określonych w postaci norm IPC, których wykorzystanie przekłada się na poprawę wyników finansowych oraz produkcję niezawodnych, wysokiej jakości produktów.

Normy IPC to sprawdzone standardy produkcji, stworzone w oparciu o wieloletnie praktyczne doświadczenie najlepszych specjalistów i wytwórców elektroniki – w tym producentów płytek PCB, podzespołów elektronicznych, kabli oraz wiązek, a także podmiotów zajmujących się montażem elektroniki dla odbiorców z sektora wojskowego, medycznego, kosmicznego oraz cywilnego.

Szkolenia IPC dla Specjalistów

Zdobycie certyfikatu Specjalisty IPC jest możliwe po zakończeniu wybranego szkolenia oraz uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie certyfikacyjnym, który jest przeprowadzany bezpośrednio po kursie. Każdy wydany certyfikat Specjalisty IPC jest honorowany międzynarodowo, przy czym należy mieć na uwadze, że termin ważności takiego certyfikatu wynosi 2 lata od daty uzyskania. Aby przedłużyć ważność certyfikatu, po upływie jego ważności niezbędne jest przeprowadzenie recertyfikacji. 

Szkolenia IPC dla Specjalistów
Szkolenia IPC dla Specjalistów

Szkolenia IPC dla Trenerów

Uprawnienia Trenera IPC może uzyskać każdy uczestnik danego szkolenia IPC, który po jego zakończeniu zaliczy z wynikiem pozytywnym egzamin certyfikacyjny. Posiadacz certyfikatu Trenera IPC jest uprawniony do przeprowadzania szkoleń innych pracowników z zakresu standardów IPC. Podobnie jak w przypadku certyfikatu Specjalisty, także i Trener IPC uzyskuje certyfikację jedynie na określony czas – 2 lata od egzaminu certyfikacyjnego. W celu utrzymania ciągłości uprawnień niezbędna jest recertyfikacja. 

Szkolenia IPC – normy

Normy IPC stosowane obecnie przez producentów podzespołów i urządzeń elektronicznych na całym świecie to kilkadziesiąt obszernych, szczegółowych dokumentów, w których zawarto precyzyjne wytyczne co do standardów wytwarzania elektroniki oraz zasady kontroli jakości. W chwili obecnej w Centrum Szkoleniowym PB Technik dostępne są szkolenia dla pracowników z branży elektronicznej w zakresie następujących norm IPC:

  • IPC 610 (dopuszczalność zespołów elektronicznych)
  • IPC 7711/7721 (poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych)
  • IPC J-STD-001 (wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych)
  • IPC J-STD-001 SPACE (wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych z uwzględnieniem sprzętu elektronicznego do zastosowań kosmicznych)
  • IPC 600 (dopuszczalność płyt drukowanych)
  • IPC/WHMA-620 (wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów)

Poza wymienionymi powyżej normami IPC specjaliści PB Training prowadzą również szkolenia autorskie, przygotowujące do objęcia stanowiska Koordynatora ESD. 

PB Training – renomowany i certyfikowany partner IPC

Aktualnie w naszym kraju funkcjonują zaledwie dwa Autoryzowane Centra Szkoleniowe IPC, w których możliwe jest uzyskanie certyfikatów IPC. Jednym z nich jest PB Training, czyli wewnętrzna jednostka szkoleniowa PB Technik – uznanego na polskim i światowym rynku dostawcy sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązań dla branży elektronicznej.

Szkolenia IPC prowadzone przez PB Training to najwyższej jakości programy certyfikacyjne i szkoleniowe, ukierunkowane na propagowanie standardów IPC oraz przekazywanie uczestnikom szkoleń wyłącznie rzetelnej, praktycznej wiedzy opartej o najlepsze praktyki i najnowsze rewizje poszczególnych norm IPC. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej PB Training, gdzie dostępna jest pełna oferta firmy, obejmująca szkolenia IPC oraz szkolenia autorskie dla pracowników z branży elektronicznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *