Siatka zgrzewana, gdzie można ją zastosować?

Siatka zgrzewana, gdzie można ją zastosować?

Stosowana najczęściej w przemyśle, architekturze czy też budownictwie, przede wszystkim ze względu na wszechstronne właściwości i możliwości zastosowania. Jest lekka, a jej produkcja należy właściwie do bezodpadowych. Mowa oczywiście o siatce zgrzewanej. Gdzie tego typu siatkę można jeszcze wykorzystać? Właściwie wszędzie. Poza wymienionymi powyżej branżami, taką siatkę można również wykorzystać, jako ogrodzenie domów jednorodzinnych, ogrodów, czy posesji. Często używa się ich również do osłaniania drzewek lub budowy klatek stosowanych w hodowli zwierząt.

Co trzeba wiedzieć o siatce zgrzewanej?

Siatka zgrzewana, zwana też inaczej siatką hodowlaną wykonywana jest z drutów stalowych, konstrukcja siatki jest solidna dzięki zgrzewaniu drutów w każdym miejscu skrzyżowania. Wykonywana z materiału podatnego na obróbkę, tj. cięcie – obcinanie, dogrzewanie, zaginanie, spawanie, cynkowanie ogniowe lub galwaniczne, malowanie proszkowe.

Najczęściej spotykane zastosowania siatki zgrzewanej

Hodowla zwierząt – z siatki zgrzewanej budowane są woliery dla ptaków, klatki, wybiegi, a także gołębniki. Z uwagi na dużą wytrzymałość siatek zgrzewanych buduje się z nich także pułapki na szkodniki, które nie dadzą rady przegryźć tego materiału. Znajdują również zastosowanie, jako zabezpieczenia dla hodowli ryb, które również bywają celem ataków ssaków i ptaków drapieżnych. Dodatkowo siatka może również służyć, jako separator oddzielający różne gatunki ryb od siebie. Niezawodne siatki sprawdzają się również w przypadku większych zwierząt hodowlanych, jako ogrodzenie wybiegu na świeżym powietrzu.

Branża budowlana – siatka zgrzewana może być stosowana, jako element siatki do budowy osłon, sufitów podwieszanych, ścianek działowych czy np. balustrad. Może być również wykorzystana do budowy barier ochronnych, a nawet urządzeń wentylacyjnych lub przesiewających sypkie materiały. Siatki zgrzewane stosuje się także do zbrojenia betonu, wykonywania paneli akustycznych czy przesiewania np.: tworzyw sztucznych oraz granulatu np.: plastiku

Przemysł – siatki zgrzewane stosuje się do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wyspowe.

Siatka zgrzewana bywa również materiałem ozdobnym. Można ją wykorzystać do zacienienia elewacji budynków. Montując siatkę do ściany budynku jako podporę dla roślin pnących. Sprawdza się również do wygradzania rabat kwiatowych, grządek z warzywami, czy przy budowie osłon pni młodych drzew przed niszczycielskim działaniem zwierząt. Arcyciekawym sposobem na wykorzystanie siatki hodowlanej jest budowa z jej pomocą tzw. koszy gabionowych. Mogą one spełniać funkcję ogrodzenia, kwietnika czy też osłony doniczki.

Siatka zgrzewana jest bardzo prosta w montażu, stabilna i sztywna. Instaluje się ją na listwach słupkowych i spina się za pomocą kleszczy lub klipsów. Z założeniem takiej siatki może poradzić sobie nawet jedna osoba. Jak widać zastosowanie siatki zgrzewanej jest bardzo szerokie i różnorodne, jest ona jednocześnie produktem ogólnodostępnym i niedrogim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *