Malowanie światłem - na czym polega nowy szał wśród dzieci i jak wykorzystać go do rozwojowej rozrywki?

Malowanie światłem – na czym polega nowy szał wśród dzieci i jak wykorzystać go do rozwojowej rozrywki?

Tablice do malowania światłem stały się prawdziwym hitem wśród najmłodszych. Pobudzą one wyobraźnię, a także rozwijają zdolności artystyczne. Właśnie dlatego jest to zabawka, która wspomaga efektywny rozwój dziecka. Wydaje się być ona prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują pomysłu na praktyczny prezent dla smyka. Warto wspomnieć, że jest to produkt ergonomiczny, który spełnia szereg restrykcyjnych norm i standardów. Oznacza to, że nie stanowi on zagrożenia dla bawiącego się szkraba.

Trzeba wspomnieć, że malowanie światłem zapewnia szczególną frajdę w nocy lub w zaciemnionym pomieszczeniu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że rysunki świecą w ciemności! Jeśli zastanawiasz się, czy jest to dobra opcja dla twojej pociechy, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Czym są tablice do malowania światłem?

Tablica do malowania światłem na pierwszy rzut oka przypomina standardową sztalugę do malowania. Warto jednak wiedzieć, że podczas tworzenia dzieł nie stosuje się klasycznych flamastrów. Do zestawu dołączony jest specjalny długopis, dzięki któremu malunki świecą w ciemności. Zachwyci to nawet najbardziej wymagające dzieci, a nawet rodziców!

  • Podczas malowania można skorzystać z gotowych szablonów – to świetna opcja dla młodszych użytkowników, którzy nie mają jeszcze rozwiniętych umiejętności manualnych.
  • Maluch może tworzyć własne dzieła, co pozwala „wyżyć się artystycznie”. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!
  • Nie ma potrzeby stosowania gąbki lub ściereczki do zmywania malunków, ponieważ znikają one samoczynnie po upływie około 5-15 minut (w zależności od właściwości wybranej zabawki). Znacząco zwiększa to wygodę podczas zabawy.
  • Z tablicy można korzystać wielokrotnie. Nie jest to produkt jednorazowy, który szybko traci swoje pierwotne właściwości.
  • Pióro do malowania światłem zasilane jest bateriami, które wystarczy systematycznie wymieniać.
  • Tablice do malowania światłem dedykowane są dzieciom powyżej 3 roku życia. Rodzice, którzy wręczają zabawkę młodszym szkrabom, muszą pamiętać o konieczności ich kontroli. Wspólne tworzenie rysunków to świetna forma spędzania wolnego czasu!

Jak malowanie światłem wpływa na rozwój dziecka?

Tablice do malowania światłem stanowią nie tylko źródło wspaniałej rozrywki, ale również stymulują rozwój dziecka. Właśnie dlatego jest to niezwykle wartościowy produkt, który gwarantuje mnóstwo korzyści. Istotne jest, aby postawić na wysokiej jakości model, który posiada niezbędne certyfikaty jakości. Taką tablicę można zakupić w sklepie online https://zabawkaiwyprawka.pl/produkt/tablica-do-rysowania-swiatlem-2w1.

Malowanie światłem:

  • pobudza kreatywność dziecka, dzięki czemu w jego głowie rodzi się coraz więcej pomysłów na produktywne spędzanie czasu. Tworzenie własnych rysunków pozwala odnaleźć w sobie duszę artysty. Jest to szczególnie dobra opcja dla maluchów, które niechętnie sięgają po kredki lub flamastry.
  • rozwija umiejętności manualne, więc każda kolejna praca będzie lepsza od poprzedniej. Kilkulatek musi stale trenować, aby stać się prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na wyniki nauki.
  • uczy cierpliwości, gdyż nie każda praca wyjdzie idealnie. Nie należy jednak się poddawać, tylko próbować do skutku!
  • otwiera na nowoczesne technologie, ponieważ rodzic podczas zabawy może tłumaczyć maluchowi zasadę działania długopisu LED. Warto również objaśnić szkrabowi, dlaczego rysunek świeci wyłącznie w ciemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *