Architektura, studia – kierunek pełen wyzwań

Architektura to kierunek idealny dla osób, które mają rozwinięte myślenie zarówno ścisłe, jak i artystyczne. Brzmi na połączenie niemożliwe? A jednak to prawda! Jednakże, zanim ktokolwiek zdecyduje się na studia, powinien wiedzieć o kilku istotnych sprawach. Wybór tego kierunku musi być zupełnie świadomy, zwłaszcza że opcje zatrudnienia po jego ukończeniu są mocno skonkretyzowane. W przeszłości studia architektoniczne były bardziej praktyczne i skupiały się na projektowaniu budynków oraz konstruowaniu ich ze starannie dobranych materiałów. Obecnie studia architektoniczne obejmują również teorię, historię i filozofię architektury, co pozwala studentom zrozumieć, jak ta dziedzina się rozwijała i jakie są jej podstawowe założenia.

Wskazówki dla przyszłych studentów architektury

Osoby, które zastanawiają się nad architekturą, powinny już wcześniej do tych studiów się przygotowywać. Sama matura nie wystarczy. Trzeba też zdać egzamin z rysunku, który jest organizowany przez uczelnię. By go bez problemu zdać, warto już dużo wcześniej się do niego przygotowywać i ćwiczyć.

Przygotowywanie rozmaitych projektów już w czasie studiów bywa bardzo czasochłonne. Trzeba więc nastawić się intensywną pracę. Pomocna będzie tu systematyczność. Co prawda studia z architektury są wymagające, ale nie należy się poddawać i załamywać, jeśli coś pójdzie nie tak. Dlatego też łatwiej będzie zdać je osobom, które faktycznie chcą być w przyszłości architektami i mają dużą motywację do osiągnięcia założonego celu.

W tym zawodzie sprawdzą się osoby kreatywne i otwarte. A jeśli ktoś w trakcie czy po ukończeniu studiów uzna, że jednak nie chce być architektem, może sprawować zawód grafika, czy architekta wnętrz. Zarobki po ukończeniu tych studiów są satysfakcjonujące, co też stanowi motywację do wyboru właśnie architektury.

Architektura – studia będące połączeniem matematyki z ze sztuką

Studia z architektury to w dużym uproszczeniu połączenie sztuki z matematyką. Zawód ten łączy w sobie takie kierunki jak matematyka, sztuka, prawo, ekonomia, ekologia, a także historia, czy fizyka. Już na tym etapie widać, że łatwo nie będzie. W związku z tym faktycznie kierunek nie jest dla każdego.

Niewątpliwie architektura to studia wymagające. W związku z tym warto będąc jeszcze na etapie wyboru uczelni i kierunku, dobrze zastanowić się, czy ten właśnie kierunek będzie odpowiednim. Na pewno jest ciekawy, rozwojowy, ale nie dla każdego. Architekturę można studiować na każdej dobrej uczelni w wielu miastach w Polsce. Warto zapoznać się z ich ofertami, ze względu na różnice programowe oferowane przez różne uczelnie i przede wszystkim ze specyfiką architektury jako takiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *