Studia w Irlandii

Studia w Irlandii

Marzy Ci się szeroki wybór kierunków w języku angielskim? A może planowałeś studia w Wielkiej Brytanii, ale Brexit pokrzyżował Twoje plany? Nic straconego! Nie można zapominać, że w Europie wciąż istnieją w pełni anglojęzyczne kraje i jednym z nich jest właśnie Irlandia!

Irlandia zwykle kojarzy się z dniem Świętego Patryka, zielonym kolorem czy trójlistną koniczyną. Musimy Ci zatem powiedzieć, że Irlandia ma do zaoferowania o wiele więcej! To przede wszystkim kraj wyspiarski z zapierającą dech w piersiach przyrodą oraz oszałamiającymi widokami. Kraj wysokiego standardu życia… i jeszcze większej liczby kierunków, jakie mają do zaoferowania irlandzkie uczelnie wyższe! W zależności od tego, czego oczekujesz, w Irlandii znajdziesz różnorodne miasta, w których z pewnością poczujesz się jak w domu. Tętniący życiem Dublin? Najbardziej studenckie miasto czyli Galway? A może bardzo zielony i nieco spokojniejszy Limerick? Tu każdy znajdzie coś dla siebie! Zainteresowany? Zapraszam Cię zatem do dalszej lektury! Z nami dowiesz się, dlaczego Irlandia, tak samo jak niespodziewanie znaleziona koniczyna, przyniesie Ci szczęście.

Czym wyróżnia się Irlandia?

Od zawsze byłeś zafascynowany amerykańskimi filmami i patrząc na tamtejsze życie studenckie, widziałeś siebie, na okazałym kampusie, żyjąc w zgranej społeczności, czy przynależąc do różnorodnych bractw? W Irlandii jest to jak najbardziej możliwe! Irlandia jako jeden z niewielu krajów w Europie słynie z niesamowitych kampusów, które czasem mogą wręcz przypominać mini miasteczka! Poza swoim zakwaterowaniem znajdziesz tam sale spotkań, hale sportowe, parki, sklepy, a nawet… rzeki płynące w tle. Warto dodać, że również fani literatury znajdą coś dla siebie. Irlandzka architektura w połączeniu z nasyconą kolorami przyrodą, na myśl może przywodzić otoczenie w jakim uczył się sam Harry Potter! W tym momencie polecamy zerknąć sobie chociażby na University College Cork lub Trinity College Dublin. Jak widzisz studia w Irlandii mogą okazać się czymś zupełnie nie z tego świata!

Studia w Irlandii

Decydując się na tamtejsze uczelnie, do wyboru będziesz mieć dosłownie setki kierunków prowadzonych w języku angielskim. Niezależnie od tego czy chcesz studiować marketing, biznes, ekologię, prawo, medycynę czy kierunki inżynierskie, nie zabraknie Ci opcji, a oszałamiający wybór może przyprawić Cię o zawrót głowy. Chętnie pomożemy wybrać najciekawsze opcje, abyś nie pogubił się w gąszczu propozycji!

Warto zaznaczyć, że w porównaniu do Wielkiej Brytanii, studia w Irlandii to nieporównywalnie tańsza i bardziej osiągalna opcja. Studia na poziomie licencjackim to koszt około 3 100 euro rocznie, a w międzyczasie liczyć możesz na dofinansowanie z SUSI – Ireland’s national awarding authority for further and higher education grants. Z ich wsparciem możesz otrzymać bezzwrotny grant, który pomoże Ci w samodzielnym studenckim życiu za granicą!

Irlandzkie szczęście

Jeśli chcesz rozpocząć studia w Irlandii, musisz liczyć się z deadlinami, które mijają stosunkowo szybko, bowiem pierwsza runda aplikacyjna kończy się już w lutym. Fakt, że masz maturę ”dopiero” w maju, nie oznacza, że studiami za granicą możesz zacząć się interesować dopiero od czerwca. Im wcześniej rozpoczniesz swoje przygotowania do tej przygody życia, tym lepiej – zbudujesz wtedy swoją aplikację, która wyróżni Cię na tle innych kandydatów.

Dobrze, ale co tak naprawdę daje studiowanie w Irlandii?

Będzie to przede wszystkim możliwość znalezienia się w innej kulturze, która choć na pierwszy rzut oka wydaje się europejska, to jest jednak zupełnie inna od naszej. Przykładem tego jest chociażby ”bajkowe” otoczenie w jakim znajdziesz się zaraz po przeprowadzce. Jak już wspominaliśmy na początku, Irlandczycy hucznie obchodzą dzień świętego Patryka. Jest to ich narodowe święto pełne przede wszystkim radości, kiedy celtycka muzyka porywa do tańca nawet tych najbardziej opornych! Mieszkając tam, nie sposób będzie nie przejąć od Irlandczyków ich otwartości na innych. Ponadto kończąc studia z irlandzkim dyplomem wyższym zdobędziesz naprawdę wysokiej jakości wykształcenie, które otworzy Ci w życiu wiele drzwi i możliwości. Bo kto nie chciałby skończyć studiów z dyplomem z chociażby Trinity College Dublin, który jest numerem 1 jeśli chodzi o rankingi irlandzkich uczelni wyższych oraz posiada międzynarodową renomę?

Aplikacja z Eduworld

Aplikacja na studia w Irlandii może przytłoczyć, a to za sprawą dużej ilości kierunków jakie możemy wybrać, i przede wszystkim na jakie możemy zaaplikować. Irlandzki system pozwala na aplikację na aż 20 kierunków jednocześnie, co oznacza, że aby trzymać wszystko w ryzach, trzeba być co najmniej specjalistą w zarządzaniu!

Irlandzki system nauczania znacznie różni się od Polskiego, więc aby wiedzieć czy w ogóle możesz zaaplikować na dany kierunek, musisz poznać wymagania, a to nie takie łatwe zadanie. Nasza pomoc zaczyna się już w tym momencie! Od wspólnego wybrania odpowiednich dla Ciebie kierunków, weryfikacji ich wymagań, poprzez przygotowanie niezbędnych dokumentów po sam proces aplikacji. Z nami nigdy nie będziesz sam! Eduworld przeprowadzi Cię krok po kroku i zapewni kompleksowe wsparcie w tej jakże ważnej aplikacji – decydującej o Twojej przyszłości. Tu nie ma miejsca na błędy, a aplikując z nami, możesz mieć 100% pewności, że wszystko zakończy się pomyślnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *