Sposoby na idealną lekcję angielskiego

Sposoby na idealną lekcję angielskiego

Chcesz być nauczycielem, który odnosi same sukcesy? Kluczem jest proces ciągłego uczenia się. Ta sama lekcja może być przeprowadzona w zupełnie inny sposób, nawet jeśli pierwotny plan był podobny do poprzednich. Za każdym razem powinieneś przygotowywać się do swoich zajęć, ale musisz wiedzieć, że istnieją sprawdzone sposoby na przeprowadzenie udanej lekcji. W jaki sposób odnosić sukcesy jako nauczyciel? O tym w dalszej części artykułu.

Określ swój cel

Podobnie jak w przypadku każdej dziedziny życia, cel powinien być tak konkretny, jak to tylko możliwe. Unikaj formułowania zbyt ogólnych celów. Powinieneś być w stanie zmierzyć poziom swojego sukcesu za pomocą liczb i statystyk. Jeśli uczniowie muszą poprawić jakąś strukturę gramatyczną, celem może być przepracowanie konkretnej ilości przykładów lub wykonanie ćwiczeń przez określony czas. Dokładny, mierzalny cel lekcji pozwoli ci skutecznie podążać we właściwym kierunku w trakcie zajęć i zapewnić grupie to, czego najbardziej potrzebuje na danym etapie. Co więcej, konkretny cel ułatwi ci dobór odpowiednich ćwiczeń dla uczniów.

Zaangażuj uczniów od pierwszej minuty

Dla wielu nauczycieli wprowadzenie do lekcji jest najbardziej stresującym elementem. Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie stresu jest rozpoczęcie od chwytliwego, autentycznego materiału, który wprowadzi uczniów w wybrany temat. W tym celu idealne będą lekcje od English4Tutors, które znajdziesz w zakładce ESL lesson plans. Profesjonalne materiały pomogą ustalić tempo i charakter kolejnych etapów lekcji. Wybrana przez Ciebie lekcja powinna być wciągająca i zabawna, a oprócz tego również nieco intrygująca. Pomoc naukowa w formie profesjonalnego harmonogramu lekcji powinna być punktem wyjścia do dalszych dyskusji i rozwiązywania zadań. W zależności od tego, na co chcesz położyć nacisk podczas zajęć, dostosuj ćwiczenia do tego materiału. Jeśli Twoim celem jest przećwiczenie gramatyki – przygotuj odpowiednie zadanie związane z prezentowanym tekstem lub filmem. Jeśli kładziesz nacisk na poszerzanie słownictwa – wybierz materiał, w którym pojawią się nowe zwroty i pokaż ich użycie w odpowiednim kontekście.

Zakończenie, które zapadnie w pamięć

Nasze umysły mają tendencję do zapamiętywania początku i zakończenia wydarzenia, w którym uczestniczymy. Nie inaczej jest w przypadku lekcji języka angielskiego. Wykorzystaj tę cechę ludzkiego mózgu i zakończ zajęcia zauważalnym akcentem. Powinien on podkreślać istotne elementy, które chciałeś przekazać. Może to być inny oryginalny materiał, ćwiczenie w grupie lub w parach. Możesz również wykorzystać wybrane pomoce dydaktyczne jako elementy zakończenia. Za pomocą zmodyfikowanych zadań możesz sprawdzić, w jakim stopniu poprawiło się zrozumienie prezentowanych treści u Twoich kursantów.

Powyższy schemat pozwoli Ci podnieść jakość nauczania i sprawić, że Twoi uczniowie będą wychodzili z każdej lekcji zainspirowani i zadowoleni. Zastosuj się do wskazówek i zobacz, jak rośnie Twoja popularność jako nauczyciela języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *