Pożyczki online – czym różnią się od pożyczek w siedzibie

Pożyczki online – czym różnią się od pożyczek w siedzibie?

Pożyczając pieniądze od instytucji finansowych, przeważnie jesteśmy w pilnej potrzebie i zależy nam na czasie. Czym zatem różni się pożyczka zaciągnięta przez Internet, od tej w siedzibie wybranej przez nas firmy pożyczkowej?

Jak przebiega proces zaciągania pożyczki w siedzibie firmy?

Kiedy chcemy pożyczyć pieniądze na dowolny cel, możemy udać się do siedziby firmy pożyczkowej. Wówczas albo musimy poczekać na konsultanta, albo umówić się z nim na konkretny termin. Wtedy mamy gwarancję, ze nasza sprawa zostanie załatwiona niemal od ręki. Przed przystąpieniem do wypełnienia wniosku, będziemy potrzebować dowodu osobistego, dzięki któremu przedstawiciel instytucji pozabankowej zweryfikuje naszą tożsamość. Następnie rozpoczniemy uzupełniać otrzymany formularz. W przypadku wypełniania wniosku w biurze, o każdą niejasną dla nas kwestię możemy zapytać pracownika. Po wypełnieniu formularza zapewne otrzymamy kilka oświadczeń, które dotyczyć będą formy naszego zatrudnienia, oraz wysokości otrzymywanych dochodów. W zależności od polityki firmy, zostanie również zbadana nasza historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej lub Krajowym Rejestrze Długów. Jeśli wnioskodawca przejdzie pomyślnie proces weryfikacji i podpisze umowę pożyczki, to pracownik zatwierdzi przelew środków na konto pożyczkobiorcy.

Jak przebiega proces zaciągania pożyczki online?

W przypadku, gdy chcemy zaciągnąć zobowiązanie przez Internet, w pierwszej kolejności musimy przygotować dowód osobisty, adres e-mail i numer swojego konta osobistego. Kolejnym etapem będzie kliknięcie ikonki „chcę pożyczkę” lub „wypełnij wniosek” na stronie internetowej wybranej przez nas firmy pożyczkowej. Przechodzimy do wypełniania formularza. W odpowiednie rubryki klikamy numer i serię dowodu oraz wszelkie inne dane, o które zostaliśmy poproszeni. Konieczne będzie również wypełnienie stosownych oświadczeń dotyczących formy zatrudnienia i wysokości pozyskiwanych dochodów. Kolejnym etapem jest weryfikacja naszej tożsamości, która w zależności od firmy, wykonywana jest przez przelew weryfikacyjny lub specjalną aplikację. Po poprawnej weryfikacji i podpisaniu umowy, którą otrzymujemy na naszą skrzynkę mailową, firma pożyczkowa dokonuje przelewu na nasze konto.

Pożyczki online – czym różnią się od pożyczek w siedzibie?

Pożyczka online i pożyczka w siedzibie firmy, to ciągle ten sam produkt finansowy. Jedyne czym się różni, to kanałem, jakim przeprowadzany jest proces weryfikacji i podpisania umowy. To, która forma jest dla nas dogodniejsza, zależy od naszych osobistych preferencji i możliwości. Gros osób woli kontakt osobisty z konsultantem, ceni jego pomoc i woli przeczytać i podpisać papierową umowę będąc w siedzibie instytucji pożyczkowej. To na pewno łatwiejsza forma kontaktu dla osób starszych, nie tak biegłych w środowisku internetowym.

Dla drugiej grupy liczy się czas związany z szybkością dokonywania procesu przyznawania pożyczki i dowolności wykonywania całej procedury. Dla wielu to również wygoda, ponieważ nie musimy udawać się do siedziby firmy pożyczkowej, która np. jest w odległej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *