nauka hiszpanskiego el destino

Nauka hiszpańskiego – od czego zacząć?

Nie wiesz od czego zacząć naukę języka hiszpańskiego? Przeczytaj wpis, bo podpowiadamy od czego możesz zacząć na początku drogi z nauką języka hiszpańskiego.

Hiszpański to język romański wywodzący się z Hiszpanii. Używa go około 650 milionów ludzi na całym świecie. Jest uważany za jeden z najłatwiejszych języków do nauki. Ponadto, jeśli potrafisz komunikować się również w języku angielskim, teoretycznie nauka hiszpańskiego powinna być dla Ciebie łatwiejsza, ponieważ zarówno angielski, jak i hiszpański należą do rodziny łacińskiej. Z tego względu są do siebie podobne i mają wiele podobnych słów. Decydując się na naukę hiszpańskiego, jednocześnie otwierają się dla Ciebie drzwi z nowymi możliwościami i perspektywami. Jednak od czego zacząć, żeby szybko się nie zniechęcić? W tym artykule podpowiemy, od czego zacząć i czy warto zapisać się na kurs języka hiszpańskiego online.

4 kroki do nauki hiszpańskiego – Zacznij od tego!

1. Podstawy hiszpańskiego

Naucz się podstawowych zwrotów i słownictwa. Możesz rozpocząć naukę hiszpańskiego od nauki podstawowych zwrotów i słownictwa, takich jak pozdrowienia, prośba o pomoc, pytanie o drogę i nie tylko. Według znanego lingwisty Alexander Argüelles wystarczy znać tylko 2500 słów w danym języku, aby poprawnie komunikować się na dowolny temat. Dlatego postaw sobie za cel wpierw opanowanie słownictwa i popularnych zwrotów w zakresie 2500 słów.

2. Rozwijaj zbudowane fundamenty

Po opanowaniu podstaw hiszpańskiego słownictwa i zwrotów czas rozpocząć naukę podstawowej gramatyki. Gramatyka hiszpańska różni się nieco od polskiej, dlatego warto poświęcić trochę czasu na zrozumienie podstawowych zasad, takich jak odmiana czasowników, rodzaje rzeczowników, odmiana przymiotników itp. Aby to zrobić, możesz znaleźć i zainwestować w dobry podręcznik hiszpańskiego dla początkujących – zwłaszcza taki, który zawiera gramatykę na swojej liście.

3. Czas na praktykę

Kiedy już opanujemy podstawowe słownictwo i gramatykę, czas na praktykę! Jeśli chcesz szybko nauczyć się hiszpańskiego, musisz przejść z pasywnej nauki na aktywną, czyli zacząć mówić. Znajdź partnera do rozmowy, np. native speakera języka hiszpańskiego lub zapisz się na internetowy kurs hiszpańskiego online El Destino. Natomiast jeśli jeszcze chcesz z tym poczekać, oswajaj się z językiem poprzez różne materiały edukacyjne. Obecnie mamy dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych, takich jak:

· aplikacje do nauki języków typu Memrise czy Duolingo,

· hiszpańskojęzyczne filmy, programy telewizyjne, podcasty itp.

Możesz wypróbować różne opcje i zdecydować, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu uczenia się. Ważne jest, aby zacząć działać, nawet małymi kroczkami.

4. Nie przestawaj mówić i uczyć się nowych słówek

Jeśli znasz już hiszpański, nie przestawaj mówić na głos ani powtarzać słów lub zwrotów. Staraj się coraz częściej używać hiszpańskiego w swoim codziennym życiu, a najlepiej uczyń go częścią swojego stylu życia. Na tym etapie opłaca się mieć native speakera lub wziąć udział w kursie hiszpańskiego online, takim jak ten w szkole El Destino, który oferuje kursy od podstawowego do zaawansowanego. Możesz także wybrać, w jaki sposób prowadzone są Twoje lekcje i czy będą one odbywać się w grupach, w tandemie czy 1:1. To najlepsze rozwiązanie, aby podnieść swoje umiejętności i umożliwić swobodną komunikację. 

Oczywiście nie bój się popełniać błędów. Nauka języka to proces, w którym popełnianie błędów jest naturalnym elementem. Nie martw się, jeśli popełnisz błąd, skup się na tym, co możesz się nauczyć z tego błędu i kontynuuj naukę hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *