Najlepszy garnitur na zimę

Jaki garnitur na zimę będzie najlepszy?

Wydawać by się mogło, że śluby zazwyczaj odbywają się w letnich miesiącach. I chociaż w większości tak jest, to jednak coraz większa liczba par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego zimą. Świąteczna i noworoczna atmosfera to doskonały czas, aby wspólnie z bliskimi świętować zawarcie ślubu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak dobrać garnitur weselny dla pana młodego w zimowej aurze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru weselnego na zimę?

Z pewnością nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że garnitur jest podstawą stylizacji pana młodego. W przypadku zimowego outfitu warto jednak zwrócić uwagę na to, by był on nie tylko elegancki, ale także wygodny i ciepły. Dlatego też zimowy garnitur weselny powinien być wykonany z tkaniny O większej gramaturze, która sprawdzi się nawet w najchłodniejszy dzień.

Zimą doskonale Sprawdzają się trzyczęściowe garnitury z kamizelką. Zimowe kamizelki garniturowe mogą być wykonane z ciepłej, wełnianej flaneli, która charakteryzuje się fantastyczną fakturą nie tylko będzie ona stanowić świetne uzupełnienie garnituru, ale również zapewni panu młodemu komfort i ciepło.

Garnitur weselny zimowy doskonale będzie komponował się z tradycyjną, białą koszulą, a także stonowanym kolorystycznie krawatem bądź też muchą. Żywe, jasne barwy lepiej zarezerwować dla letnich ślubów – w chłodnych miesiącach o wiele lepiej prezentuje się zrównoważona kolorystyka.

Jaki płaszcz do garnituru dla pana młodego?

Panowie, którzy wybrali już swój garnitur weselny, muszą pamiętać o tym, że zimą może okazać się on niewystarczający. W drodze do miejsca ceremonii i wesela przydatny może okazać się ciepły, elegancki płaszcz, będący doskonałym uzupełnieniem weselnego garnituru.

Największa liczba panów młodych decyduje się na ponadczasową dyplomatkę, charakteryzującą się prostym, ponadczasowym krojem. Obowiązkowo ma ona dwie kieszenie i zapinana jest na duże guziki. Alternatywą dla tego kraju płaszcza może być nieco krótszy płaszcz, w tradycyjnym, granatowym, szarym bądź też czarnym kolorze.

Garnitur weselny – jakie dodatki do niego wybrać zimą?

W najważniejszym dniu pan młody powinien pamiętać o dobraniu odpowiednich dodatków. Zimą szczególnie przydatne okażą się ciepłe, eleganckie rękawiczki. Najlepiej wybrać model wykonany z naturalnej skóry, kolorystycznie dopasowany do weselnego garnituru. Trzeba pamiętać o tym, że wszystkie dodatki skórzane – obuwie i rękawiczki powinny utrzymane być w tym samym kolorze. Założenie czarnych rękawiczek do brązowych butów uznawany jest za spore faux-pas. W wyjątkową różne dni pan młody powinien mieć przy sobie ciepły szal, który zapewni mu Komfort termiczny. Warto postawić na gładkie, proste modele pozbawione zbędnych ozdób.  

Podsumowując, zimowy garnitur weselny może prezentować się naprawdę wyjątkowo i oryginalnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przede wszystkim powinien być on na tyle ciepły, by pozwolić panu młodemu komfortowo przejść przez ceremonię ślubu i wesele. Jeśli na sali, w której odbywa się przyjęcie weselne, jest dość ciepło, pan młody może rozważyć zmianę garnituru na lżejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *