5 sprawdzonych sposobów na efektywną naukę języka obcego

Biegłe posługiwanie się choć jednym językiem obcym to obecnie podstawa. Bez tego możesz zapomnieć o dobrych studiach, renomowanym stanowisku w pracy czy zagranicznych podróżach. Sprawdź nasze patenty na skuteczną poprawę znajomości języka obcego.

1. Słuchaj muzyki, podcastów i audiobooków

Włącz zagraniczne radio internetowe, znajdź ciekawe podcasty na Spotify lub YouTube oraz audiobooki w języku, którego chcesz się nauczyć. Jeżeli chcesz, aby to było efektywne, kieruj się tym, co lubisz i co Cię interesuje. Niech w radiu leci muzyka, w stylu, który lubisz, a wtedy także rozmowy prowadzących audycję będą dotykały tematów, które Cię zaciekawią.

Według podobnego klucza wybieraj podcasty i audiobooki – niech będą z dziedziny, która jest Twoim hobby. Dobrym pomysłem jest słuchanie bajek w pierwszej fazie nauki języka- ich fabuła jest nieskomplikowana, a słownictwo będzie stanowiło dobrą bazę do dalszej nauki. Słuchając, nie zrażaj się, gdy niewiele z tego na początku rozumiesz. Jeżeli wyrobisz w sobie regularny nawyk to szybko zauważysz progres. Bo, choć początki bywają trudne, to osłuchiwanie się z żywym językiem pozwala na poznanie różnorodnych akcentów i mowy potocznej.

2. Oglądaj filmy i seriale

Podobnie jest z oglądaniem seriali i filmów np. na Netflixie z lektorem mówiącym w języku, którego chcesz się nauczyć lub z napisami w języku obcym. Oglądanie kadrów z filmu lub serialu pomaga lepiej zrozumieć wypowiadane przez aktorów słowa. Natomiast czytanie np. napisów po angielsku, oprócz nowego słownictwa, pozwala na poznanie nowych struktur językowych.

3. Czytaj bajki i powieści

Czytanie książek to również rozrywka połączona z nauką. Na początek wybierz krótsze i prostsze formy, nie bój się też czytania bajek dla najmłodszych. Czytając, miej przy sobie notatnik do notowania nowych słów i wyrażeń. Łatwiej je zapamiętasz przywołując w pamięci ich kontekst.

4. Pisz z nowymi znajomymi z zagranicy

Nie znasz nikogo z zagranicy? To poznaj! Internet to idealne źródło – czytaj zagraniczne blogi, fora, obserwuj zagranicznych influencerów, a potem komentuj ich posty i wdawaj się w dyskusje z czytelnikami. Oprócz nowych znajomości – szlifujesz język.

5. Rozmawiaj – taką możliwość da Ci szkoła językowa

Przełam się i rozmawiaj w języku obcym. Nawet z błędami. Znajdź native speakera lub grupę osób chcących efektywnie uczyć się języka. Zobacz, która szkoła językowa w Lublinie oferuje zajęcia w grupie lub indywidualne na poziomie znajomości języka, na którym Ci zależy. Postaw na najlepszą i jak najszybciej zapisz się na zajęcia. A efekty zobaczysz już wkrótce.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *