Godziny doręczeń firm kurierskich

Czy firmy kurierskie mają swoje godziny doręczeń?

Usługi kurierskie w ostatnich latach zyskały ogromną popularność, a ilość firm dostępnych na rynku sprawia, że klienci mają szereg możliwości do wyboru. Jednym z głównych kryteriów, jakie kierują nimi przy wyborze przewoźnika, są opcje dostawy – np. pod drzwi, do punktu czy do paczkomatu. Inną ważną kwestią są godziny, w jakich docierają paczki. Zastanawiasz się, czy firmy kurierskie mają swoje godziny doręczeń? Postanowiliśmy do sprawdzić!

Godziny doręczeń firm kurierskich

W jakich godzinach kurierzy rozwożą paczki? Czy można zamówić kuriera na konkretną godzinę? Czy kurier DPD, DHL, InPost zawsze dotrze pod mój adres od tej samej porze? To częste pytania, które zadają sobie Klienci podczas wyboru sposobu dostawy. Choć nie na wszystkie z nich da się jednoznacznie odpowiedzieć, to postanowiliśmy choć trochę przybliżyć Ci tajniki działania firm kurierskich!

Czy firmy kurierskie mają swoje godziny doręczeń?

Jak najbardziej. Każda z firm rozwozi paczki w określonych godzinach, a niektóre świadczą też usługi dodatkowe, jak np. dostarczenie paczki wieczorem. Przykładowo DPD działa w godzinach 8-18 w dni robocze, podobnie jak FedEx, z kolei DHL umożliwia dostarczanie paczek w trzech wariantach – w następnym dniu roboczym do południa, między 18 a 22 lub do końca dnia roboczego. Kurierzy GLS dostarczają paczki do godziny 17, InPost od 9 do 17, a UPS od 9 do 19. Zamawiasz do Paczkomatu? Tam kurier może zostawić paczkę dla Ciebie nawet późnym wieczorem czy nad ranem! Szukasz najlepszych opcji? Sprawdź tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl!

Czy można ustalić godzinę doręczenia?

Na temat pracy kurierów powstały już legendy. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z rozwojem branży ecommerce, a szczególnie w pandemii, wzrosło zainteresowanie usługami kurierskimi. Kładą one coraz większy nacisk na wysoki standard świadczenia usług, oferują wyższe stawki swoim pracownikom i troszczą się o satysfakcję Klientów. Obawiasz się, że zamawiając paczkę kurierem do drzwi, będziesz musiał cały dzień spędzić w domu? Spokojnie! Teraz większość przewoźników wraz z informacją o przesyłce udostępnia numer do kuriera, z którym możesz ustalić szczegóły. Co więcej, kurierzy mają też numer do Ciebie i często dzwonią, by zapytać, czy odbierzesz przesyłkę albo ustalają, gdzie ewentualnie mogą ją zostawić – np. u sąsiada, w punkcie (np. PaczkoPunkt, POP) albo też ustalają, o której mogą ją doręczyć później lub w kolejnym dniu.

Ile kosztują przesyłki kurierskie? Sprawdź cenniki przewoźników na: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/ups.

Czy kurier zawsze dociera o tej samej porze?

Jeśli często jesteś w domu (np. zajmujesz się dziećmi, pracujesz zdalnie), to mogłeś zaobserwować, że kurier często dociera pod Twój adres w zbliżonych godzinach (np. między 11 a 12 albo 15 a 16). Musisz wiedzieć, że kurierzy mają swoje ustalone trasy i zwykle pokonują je każdego dnia w ten sam sposób – ilość zamówień online i nadań paczek jest ogromna, więc niemal zawsze ktoś z sąsiedztwa ma do odbioru paczkę. W związku z tym na podstawie obserwacji lub rozmowy z kurierem możesz spodziewać się mniej więcej, o jakiej porze dotrze z kolejnym zamówieniem. Niemniej pamiętaj, że nie jest to reguła! Czasem może okazać się, że kurier ma więcej lub mniej paczek, otrzyma dodatkowy rejon w zastępstwie za innego pracownika albo po prostu coś się przesunie w czasie. Nie jest to więc „pewniak” i nikt nie da Ci gwarancji, że zawsze kurier dotrze w tych samych godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *