Co spakować do szpitala?

Co spakować do szpitala seniorowi?

Pobyt w szpitalu nie jest przyjemny bez względu na wiek, jednak seniorzy bardzo często przejmują się nim jeszcze bardziej niż osoby młode. Dlatego też – aby choć odrobinę zmniejszyć poziom stresu – warto zadbać o odpowiednią organizację i spakowanie do wody wszelkich niezbędnych produktów. Co powinno znaleźć się w torbie seniora?

1. Niezbędna dokumentacja

W odpowiednio spakowanej torbie nie powinno oczywiście zabraknąć niezbędnej dokumentacji medycznej. Jeśli senior wykonywał jakieś badania, czy to prywatnie, czy na NFZ, i ma papierowe wersje wyników badań – lepiej jest zabrać je ze sobą. To zapewni lekarzowi szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji.

2. Ubrania na zmianę

W torbie do szpitala musi się znaleźć również odpowiednia ilość ubrań. Jeśli na oddziale możliwe są odwiedziny – wystarczy jeden czy dwa zapasowe komplety, które w razie potrzeby wymienimy na świeże. Jeśli jednak wizyty z jakiegoś względu są niemożliwe – lepiej jest spakować 3-4 komplety: w takiej sytuacji senior nie będzie stresował się, czy osoby odpowiedzialne za przekazywanie paczek (w większości przypadków jeśli odwiedziny nie są możliwe, personel porządkowy szpitala przekazuje paczki, jednak niekiedy robi to np. w określone dni czy we wskazanych godzinach) zdążą przynieść przesyłkę od bliskich na czas.

3. Środki higieniczne

W torbie należy umieścić także wszelkiego rodzaju środki higieniczne, które zapewnią komfort: żel pod prysznic, szampon, krem, odżywka, pomadka, wkładki urologiczne damskie, ewentualne środki specjalistyczne (np. na azs) i wszelkie inne przedmioty, które mogą okazać się przydatne w konkretnym przypadku. Jeśli chodzi o żel czy szampon – dobrym rozwiązaniem są dostępne w drogeriach niewielkie opakowania, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a w zupełności wystarczą na kilkudniowy pobyt na oddziale. Jeżeli zaś idzie o środki higieniczne – dobrze jest spakować ilość standardowo zużywaną w ciągu dnia przed seniora, pomnożoną razy ilość dni, a także kilka sztuk dodatkowo – tak, by w razie niespodziewanego przedłużenia pobytu zdążyć dostarczyć nowy zapas.

4. Przekąski i napoje

Ilość szpitalnych posiłków może nie odpowiadać potrzebom seniora, dlatego też jeśli nie ma on ścisłych zaleceń dotyczących przebywania na diecie, to dobrym rozwiązaniem może okazać się spakowanie także pewnej ilości zdrowych przekąsek oraz kilku butelek wody. Dzięki temu przerwy między posiłkami nie będą wypełnione oczekiwaniem na nie. Jeśli wiemy, że na oddziale znajduje się lodówka dostępna dla pacjentów, możemy spakować również kilka domowych posiłków czy wędlinę lub ser do kanapek i chleb.

5. Trochę gotówki

Warto także zadbać o to, by senior miał przy sobie pewną kwotę pieniędzy, dzięki której np. skorzysta z telewizji na oddziale lub zakupi posiłek w restauracji (te często można znaleźć na dolnych poziomach szpitala i są one dostępne dla pacjentów). Dobrze jednak dopilnować, by kwota nie była znacząca, gdyż w przypadku kradzieży lub zgubienia gotówki będzie to oznaczać dodatkowy stres dla osoby starszej.

Tak przygotowana torba szpitalna powinna zapewnić seniorowi wszystko, co przyda mu się w trakcie pobytu w szpitalu, a przy tym zapewni spokój. Życzymy dużo zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *