Co dwa zamki to nie jeden

Co dwa zamki to nie jeden

Od setek lat ludzie zabezpieczają swój dom, cały dobytek oraz samych siebie poprzez odpowiednie drzwi, które posiadają w sobie zamek, którego nie da się otworzyć bez klucza. Stanowi to główną barierę przed potencjalnymi włamywaczami. Jednak wraz z rozwojem techniki drzwi posiadają dodatkowe zabezpieczenia.

Dodatkowy zamek w drzwiach. Czy warto?

Całkiem nie dawno stolarka drzwiowa postanowiła pójść krok na przód i stworzyć drzwi które będą posiadały dodatkowy zamek. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę, ponieważ każdy chce odpowiednio zabezpieczyć swoją rodzinę i oraz cenne rzeczy poprzez montowanie takich drzwi które będą ciężkie do sforsowania. Dlatego coraz częściej stosowany jest dodatkowy zamek do drzwi i zazwyczaj skonstruowany jest tak, że podobnie jak główny zamek jest on wpuszczany i otwierany wkładką bębenkową. Jednak jak powinniśmy doskonale zdawać sobie sprawę. Na świecie jest wielu producentów i każdy z nich czymś innym się wyróżnia, tak samo może być w przypadku dodatkowych zamków w drzwiach. Kiedy będziemy dokonywać wyboru nowych drzwi bądź chcemy ulepszyć nasze stare drzwi musimy wiedzieć o pewnych aspektach. Po pierwsze produkowane są drzwi które posiadają wmontowany już dodatkowy tak zwany pomocniczy zamek do drzwi, są również konstrukcje drzwi które w tym miejscu na dodatkowy zamek posiadają miejsce na kasetę zamka. 

Zamek pomocniczy. Kiedy warto go zamontować.

Coraz mniej lecz jednak ciągle jest spotykany trzeci rodzaj drzwi. Mianowicie takie drzwi będą posiadać specjalne wzmocnienie, które jest specjalnie przygotowane do przeprowadzenia montażu w dowolnej chwili tzw. zamka nawierzchniowego. Warto więc dokładnie oglądnąć swoje dotychczasowe drzwi i sprawdzić czy czasem nie będzie możliwości przymocowania pomocniczego zamka. Jednak to nie wszystko, nie możemy zapominać o tak zwanych zamkach wielopunktowych, które w ostatnich miesiącach przykuwają najwięcej uwagi klientów i są najczęściej wybierane. Takie rozwiązanie cechuje się przede wszystkim tym, że zamek główny znajduje się w środku, a zamki dodatkowe, których jest dwa znajdują się w górnej oraz dolnej części zamka głównego. Ciekawostką jest to, że takie rozwiązanie wymaga tylko jednego klucza, ponieważ pomocnicze zamki są bezpośrednio połączone z zamkiem głównym. Każdy z tych zamków może zamontować specjalista z https://www.abc-zabezpieczen.pl/

Mimo wszystko w dzisiejszych czasach jest to już standard, choć w wielu starszych mieszkaniach drzwi nie posiadają dodatkowych zamków. Warto więc zainwestować bądź co bądź wcale nie kosmiczną sumę na takie dodatkowe zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *