Skuteczna nauka angielskiego – sprawdzone sposoby na samodzielną naukę

Skuteczna nauka języka angielskiego jest możliwa! Wymaga ona jednak od Ciebie dwóch rzeczy: zaangażowania i systematycznego podejścia. Właśnie to sprawi, że nie poddasz się na samym początku, a sama nauka będzie nie tylko skuteczna, ale również skuteczna. Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci szybko i skutecznie opanować język angielski!

Zaplanuj swoją naukę

Czy wiesz, ile korzyści wiąże się z planowaniem swojej nauki? Kiedy jesteś świadomy tego, ile czasu dziennie możesz poświęcić na naukę nowego języka, przychodzi ona o wiele łatwiej i przede wszystkim – skuteczniej. 

Czasami obowiązki bardzo przytłaczają i może Ci się wydawać, że nie masz za dużo wolnego czasu, ale to tylko złudzenie! Szczególnie trudno jest zacząć, gdy uczysz się samodzielnie – wtedy łatwo o wymówki i ciągłe przekładanie nauki.  

Dlatego dopiero w momencie rozpisania sobie wszystkich zobowiązań zauważysz, jakim czasem wolnym dysponujesz i będziesz mógł zaplanować czas na naukę języka angielskiego. 

Szkoła języka angielskiego NaKoncuJezyka.Online przygotowała specjalny e–book, w którym znajdziesz praktyczne porady dotyczące samodzielnej nauki języka. 

Pobierając e-book, otrzymasz planer do nauki języka angielskiego, który ma za zadanie pomóc Ci w rozplanowaniu godzin, które przeznaczysz na naukę oraz egzekwowanie wykonywanych zadań. 

Pobierając e-booka, otrzymujesz 3 korzyści jednocześnie – kompendium wiedzy, świetnie skonstruowany planer oraz bezpłatny, merytoryczny newsletter, który pomoże Ci w skutecznej nauce języka angielskiego.

Szkoła języka angielskiego online – NaKoncuJezyka.Online

Aplikacje do nauki angielskiego – czy faktycznie pomogą Ci w nauce? 

Obecnie na rynku jest mnóstwo aplikacji, które pomagają w nauce języków obcych. Od aplikacji do generowania swoich własnych fiszek, przez aplikacje dedykowane nauce języka, aż po aplikacje, które umożliwiają wymianę językową. 

Świadome i systematyczne korzystanie z tych narzędzi może przynieść bardzo dobre efekty. 

Nauka języka angielskiego wymaga systematyczności i regularnego powtarzania słówek, a z tymi aplikacjami (najczęściej darmowymi) to wszystko staje się prostsze.

Duolingo, Babbel, Slowly, Tandem, Squid – to tylko niektóre z najpopularniejszych. Wybór odpowiedniej może być trudny, dlatego zachęcamy do sprawdzenia, która aplikacja do nauki angielskiego będzie dla Ciebie najlepsza.  

Zacznij czytać książki po angielsku

W utrzymaniu systematyczności w nauce pomaga robienie tego, co sprawia przyjemność. 

Samo siedzenie przy podręczniku i „wkuwanie” słówek może w końcu Ciebie znudzić, dlatego warto urozmaicić sobie czas poświęcony nauce. Jedną z metod jest czytanie książek po angielsku! Przyjemne z pożytecznym!

Jeszcze do niedawna czytanie, a w zasadzie dostęp do oryginałów w obcych językach był dość utrudniony. Wszystko za sprawą ich dostępności – a w zasadzie jej braku – oraz wysokim cenom. 

W bibliotekach i księgarniach rzadko można było znaleźć książki po angielsku, niemiecku itp., a w sklepach – nawet jeśli – były one bardzo drogie z racji swojej małej popularności. 

[baner]

Obecnie (między innymi dzięki internetowi) dysponujesz ogromną wirtualną biblioteką w zasięgu kilku kliknięć. PDF–y, internetowe czytelnie, ebooki… Ponadto – w popularnych księgarniach bardzo często znajdziemy wydania książek, napisane w oryginale, ale z naciskiem na naukę języka! To wszystko to kopalnia wiedzy i prosta droga do szybkiej i przede wszystkim skutecznej nauki języka angielskiego. 

Dzisiaj nie ma już miejsca na wymówki takie jak: „Nie mam czasu na czytanie”, albo „Nie opłaca mi się kupować książek po angielsku” – wszystko jest ogólnodostępne, wystarczy chcieć z tego skorzystać i znaleźć czas na naukę!

Skuteczna nauka angielskiego – masz wszystko by osiągnąć sukces!

Podsumowując, skuteczna nauka języka angielskiego wymaga zaangażowania, systematyczności i wykorzystania różnorodnych metod. Zaplanowanie swojej nauki, korzystanie z aplikacji, czytanie książek po angielsku są sprawdzonymi sposobami na samodzielną i co najważniejsze skuteczną naukę.

Mamy nadzieję, że zdecydujesz się na naukę języka angielskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *