angielski

Nauka angielskich słówek – zobacz, jak robić to efektywnie

Nauka angielskich słówek kojarzy Ci się z nieprzyjemnym rytuałem znanym ze szkoły? Listy słów do zakucia, które wypadają z głowy zaraz po sprawdzianie? Ta metoda zdecydowanie nie była skuteczna. Oto prosta i efektywna nauka słówek angielskich, dzięki której zwroty w obcym języku zostaną Ci w głowie na dłużej i zdobędziesz wiedzę, jak wykorzystywać je w praktyce.

Prosta i efektywna nauka słówek angielskich:

  • Dowiedz się, dlaczego metody zapamiętywania słówek stosowane w szkole bywają nieskuteczne
  • Poznaj prosty i efektywny sposób na uczenie się angielskich słówek
  • Zbadaj zagadnienie strategicznego przyswajania słówek po angielsku

Szkolne metody zapamiętywania słówek – dlaczego są nieskuteczne?

Każdy, kto miał szansę uczyć się języka angielskiego w szkole, pamięta z tych czasów metody nauczania, które obecnie stają się mniej popularne. Wśród nich jest między innymi sposób zapamiętywania słówek. Kojarzyło się to przede wszystkim ze stresującym ocenianiem, bo zwykle zapamiętanie angielskich zwrotów było weryfikowane przez nauczyciela. To sprawiało, że główne skojarzenie z uczeniem się słówek to stres i ogromna presja.

To jeden z czynników wpływających na to, że nauka słówek w ten sposób nie mogła być skuteczna. Drugi powód, to, że słówka wyrwane były z kontekstu, pozbawione skojarzeń. Często dotyczyły niepraktycznych aspektów, które nie miały szansy się przydać poza szkolnymi murami. To wszystko sprawiało, że szybko nabyta wiedza, zazwyczaj równie szybko wyparowywała.

Prosta i efektywna nauka słówek angielskich

Jeśli interesuje Cię prosta i efektywna nauka słówek angielskich, zajrzyj na https://szybkanauka.pro/jak-uczyc-sie-slowek/.  Znajdujące się na stronie praktyczne wskazówki umożliwią szybką i skuteczną naukę angielskiego.

Podstawą efektywnej nauki terminów i zwrotów po angielsku jest to, by zawsze poznawać je w kontekście. Mózg uczy się w ten sposób najszybciej. To jest też powodem, dlaczego podczas dłuższego wyjazdu zagranicznego można tak szybko nauczyć się nowych słówek. Podróż poza Polskę to nie jedyny sposób, by zapamiętywać skutecznie słówka. Wystarczy uczyć się ich na miejscu tak, jakby robiło się to w innym kraju. Stwarzanie kontekstów można robić samodzielnie – zadając pytania, budując historię wokół danego słowa. W ten sposób na pewno można zapamiętywać słówka trwalej. Tworzenie całych zdań to nie tylko nauka konkretnego słowa, ale i całych sentencji po angielsku.

Strategiczna nauka słówek angielskich

Ciekawym sposobem, o którym więcej można dowiedzieć się na stronie Szybka Nauka Pro, jest strategiczne poznawanie nowych słówek angielskich. Kierując się wskazówkami Szybka Nauka Pro, można dowiedzieć się na przykład, że jednym z filarów strategicznego zapamiętywania słówek jest dopasowanie nauki do praktyki. Oznacza to, by dobrać warunki zbliżone do tych, w których użyjesz nowych słówek. Jeśli będziesz głównie wykorzystywać je podczas rozmowy telefonicznej, to w czasie treningu spróbuj odtworzyć rozmowę przez telefon. Liczne ćwiczenia opracowane przez Szybka Nauka Pro pozwolą Ci znaleźć odpowiedni trening na niemal każdą okazję.

Drugim filarem jest to, by tworzyć zdania z użyciem nowych słówek. Mogą być proste, schematyczne, a nawet nie mieć głębszego sensu. Ważne, żeby tworzyć zdania, a następnie wypowiadać je na głos. To kolejna cenna wskazówka w drodze do poznania nowych słówek. Wypowiadanie zdań na głos pozwoli uniknąć blokady językowej. Pamiętaj również o tym, by robić powtórki i często wracać do poprzednich materiałów. I na koniec – odrzuć tradycyjne listy słówek na rzecz notowania w 3D. Twórz mapy myśli, rób rysunki, działaj kreatywnie. W taki sposób mózg skuteczniej przyswaja informacje, a Ty zapamiętasz słówka na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *