Lekcje angielskiego online dla dorosłych – czy warto z nich skorzystać?

Umiejętność płynnego posługiwania się językiem angielskim staje się w dzisiejszych czasach standardem. Ułatwia nam poruszanie się za granicą, nawiązywanie kontaktów, obsługę zagranicznego oprogramowania i otwiera nam drzwi na międzynarodowym rynku pracy. 

Fakt jest jednak taki, że niewiele polskich szkół publicznych stawia na efektywne nauczanie tego języka. Ze względu na lata systemowych zaniedbań w tym zakresie zmarnowaliśmy szansę wyedukowania kilku pokoleń dorosłych dziś Polaków – jeżeli należysz do tej grupy, to nic straconego. Języka angielskiego można zacząć uczyć się w każdym wieku – przyjemnie, efektywnie i bez wychodzenia z domu!

Samodzielna nauka języka angielskiego

Angielskiego możemy oczywiście spróbować się uczyć samodzielnie – w internecie znajdziemy ogrom materiałów, dzięki którym opanujemy podstawy tego języka. Próba samodzielnej nauki jest oczywiście pozytywnym działaniem, ale nic jednak nie zastąpi lekcji z nauczycielem – czy tej stacjonarnej, czy tej w formie online. Dlaczego? 

To proste. Po pierwsze, zazwyczaj taki nauczyciel prowadzi lekcje w języku angielskim, co z kolei determinuje ucznia do komunikacji w tym języku. Po drugie, nauczyciel koryguje Twoje błędy w czasie rzeczywistym – w przypadku nauki samodzielnej są one niestety często powielane.

Lekcje angielskiego online z nauczycielem

Po trzecie i najważniejsze – dobry lektor angielskiego jest kimś więcej niż zwykłym nauczycielem. Jest motywatorem, który dopinguje nas w dalszym zdobywaniu wiedzy i opanowywaniu języka. Jest doświadczonym ekspertem językowym, zna metody edukacyjne, dzięki którym maksymalnie przyswoisz dany język. 

Jest osobą, która wie, z jakimi problemami mierzą się osoby zaczynające naukę języka i wie, jak je rozwiązać. „Rozumiem, ale boję się mówić” – to jeden z największych problemów, z jakimi mierzą się Polacy dobrze znający język angielski. Dobry nauczyciel potrafi przełamać u ucznia tę blokadę i otworzyć go na kontakt z innymi osobami w języku angielskim.

Efektywna nauka języka angielskiego

Jak uczyć się języka angielskiego w najbardziej możliwie efektywny sposób? Jedną z najlepszych metod jest samodzielna nauka przy jednoczesnym regularnym uczęszczaniu na zajęcia z lektorem. Warto w tym miejscu podkreślić, że nauka ta nie musi, a nawet nie powinna polegać na codziennym wkuwaniu reguł gramatyki językowej. 

Najbardziej skuteczny model nauczania to taki, w którym uczymy się w przyjemny sposób – dlatego codzienna nauka nie może zaburzać naszego codziennego grafiku i w końcu stać się naszym utrapieniem. Może być to więc codzienna nauka jednego do pięciu nowych słówek, czy też skupianie się na tekście ulubionej piosenki śpiewanej po angielsku.

Gdzie znajdę materiały do nauki angielskiego?

Tak jak już wspomnieliśmy, internet pęka od materiałów do samodzielnej nauki angielskiego – niestety jakość wielu z nich pozostawia sporo do życzenia. Z których więc warto korzystać? Na przykład z tych, które znajdziemy na stronie szkoły językowej. Effective English nie tylko prowadzi lekcje angielskiego dla dorosłych online, lecz również dostarcza ogrom darmowych materiałów do nauki tego języka. Szkoła prowadzi akcję „5 angielskich słówek każdego dnia” – w jej ramach możesz systematycznie rozszerzać swój zakres słownictwa a wiedzę utrwalać na regularnych zajęciach z lektorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *